![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5671377
*
nr 567 1377
Spegel
Oval Gustaviansk stil, höjd: 55
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 februari 2009
kl 18:03:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/2 20:29:09
1
100 kr
21/2 19:06:19
2
150 kr
22/2 19:19:12
1
200 kr
22/2 21:21:20
3
450 kr
23/2 06:35:55
1
300 kr
23/2 06:36:14
1
400 kr
23/2 06:36:28
1
500 kr
23/2 14:33:58
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval gustaviansk stil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 567 1377
Spegel
Oval Gustaviansk stil, höjd: 55
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 februari 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/2 20:29:09 | 1 | 100 kr |
21/2 19:06:19 | 2 | 150 kr |
22/2 19:19:12 | 1 | 200 kr |
22/2 21:21:20 | 3 | 450 kr |
23/2 06:35:55 | 1 | 300 kr |
23/2 06:36:14 | 1 | 400 kr |
23/2 06:36:28 | 1 | 500 kr |
23/2 14:33:58 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval gustaviansk stil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53